Cholecystektomie laparoskopicky

Cholecystektomie  laparoskopicky

Záběry z průběhu laparoskopické cholecystektomie ukazují kompletní operaci včetně přípravy k zahájení chirurgického výkonu, rouškování, rozestavení operačního týmu a přípravu videotechniky. Během operace jsou dobře vidět struktury žlučníku, žlučových cest a cévního zásobení žlučníku a přilehlého jaterního parenchymu. Je zachycena preparace uvedených struktur a dokončení cholecystektomie včetně drenáže a uzávěru rány. V průběhu videozáznamu je možné upozornit na klíčová místa operace a na její nejrizikovější části.

html Cholecystektomie laparoskopicky Přejít - Cholecystektomie laparoskopickyOtevřít v novém okně - Cholecystektomie laparoskopicky 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: cholecystektomie, laparoskop

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

autor: Václav Jedlička, Jaroslav Winkler | pracoviště: I. chirurgická klinika | publikováno: 10.11.2005 | poslední úpravy: 15.11.2007
citace: Jedlička Václav, Jaroslav Winkler: Cholecystektomie laparoskopicky. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 10.11.2005, poslední aktualizace 15.11.2007 [cit. 2017-09-22] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-12-cholecystektomie-laparoskopicky.html>. ISSN 1801-6103.