Postup při provádění trepanobiopsie

Postup při provádění trepanobiopsie, délka videa 12 min. Trepanobiopsie je vyšetření, jehož hlavním cílem je odebrat přímo kousek kostní tkáně s trámčinou a kostní dření na histologickou analýzu. Na rozdíl od cytologického vyšetření lze histologie kostní dřeně posoudit buněčnost, přítomnost fibrózy, infiltrace dřeně chorobným procesem, apod.

html Postup při provádění trepanobiopsie Přejít - Postup při provádění trepanobiopsieOtevřít v novém okně - Postup při provádění trepanobiopsie 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: hematoonkologie, trepanobiopsie

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

autor: Andrea Janíková, Jaroslav Winkler | pracoviště: Interní hematoonkologická klinika | publikováno: 10.11.2005 | poslední úpravy: 15.11.2007
citace: Janíková Andrea, Jaroslav Winkler: Postup při provádění trepanobiopsie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 10.11.2005, poslední aktualizace 15.11.2007 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-22-postup-pri-provadeni-trepanobiopsie.html>. ISSN 1801-6103.