Postup při provádění sternální punkce

Postup při provádění sternální punkce, délka 4 min. Sternální punkce je jednoduchý diagnostický výkon, jehož cílem je získání dostatečného množství aspirátu dřeňové krve. Přístup sternální punkce je nejčastěji v oblasti sternální kosti a to na úrovní zhruba druhého mezižebří. K vyšetření se využívá speciálního nástroje – jehly na sternální punkci.

html Postup při provádění sternální punkce Přejít - Postup při provádění sternální punkceOtevřít v novém okně - Postup při provádění sternální punkce 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: hematoonkologie, sternální punkce

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Andrea Janíková, Jaroslav Winkler | pracoviště: Interní hematoonkologická klinika | publikováno: 10.11.2005 | poslední úpravy: 23.3.2012
citace: Janíková Andrea, Jaroslav Winkler: Postup při provádění sternální punkce. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 10.11.2005, poslední aktualizace 23.3.2012 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-23-postup-pri-provadeni-sternalni-punkce.html>. ISSN 1801-6103.