Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál LF MU
Projekt MEFANET (MEdical FAculties Educational NETwork)
Lékařská fakulta Masarykovy univerzity
Rada pro informační technologie v medicíně, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity
Institut biostatistiky a analýz, Lékařská a Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity

Mikrobiologie on-line

Mikrobiologie on-line
Výukový web Mikrobiologického ústavu LF MU a FN u sv. Anny v Brně. Mikrobiologický atlas, který obsahuje stovky makrofotografií i mikrofotografií, je rozdělen na sekce bakteriologie, virologie, mykologie, parazitologie a sérologie, sekce jsou pro zpestření doplněny také kreslenými vtipy s mikrobiologickou tématikou.

 


Mikrobiologie


Stránky zahrnují:

  • Mikrobiologický atlas
  • Protokoly k praktickým cvičením shodující se s papírovou verzí protokolů, zde však snímky a videoklipy ilustrují určité pasáže učiva (úkoly), na závěr každého tématu jsou zařazeny kontrolní otázky.
  • Výukové videoklipy zachycující témata: aglutinace likvoru, automatizace v sérologii, dermatomykózy, dezinfekce, hemokultivace, latexová aglutinace, MIC, PCR - izolace DNA, PCR – elektroforéza, příprava kultivačních půd, prohlídka ústavu, westernblot.
  • Laboratoř on-line, kde je možno v reálném čase vidět zhotovení reakcí užívaných zejména v sérologii lues: RRR (precipitace), TPHA (pasivní hemaglutinace), ELISA, westernblot, FTA-ABS (imunofluorescence) – reakce jsou zde přehledně popsány a doplněny o četné fotografie materiálu a používaných pomůcek, technik zhotovení reakcí a výsledků reakcí s komentáři.
  • Stránky jsou určeny: pro studenty Lékařské a Přírodovědecké fakulty, zejména v přípravě na zkoušku z lékařské mikrobiologie, pro učitele Lékařské fakulty či příbuzných oborů na jiných fakultách a pro odbornou veřejnost.
  • Jazykové verze: stránky mají českou a anglickou verzi. Poděkování: významný podíl na vzniku stránek mají Webia s.r.o., Radek Novotný a Martin Žingor


Mikrobiologie Protokol Výukové videoklipy Laboratoř on-line

 

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Mikrobiologie on-line Přejít - Mikrobiologie on-lineOtevřít v novém okně - Mikrobiologie on-line 29.10.2007 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: hypertextový atlas, bakteriologie, mykologie, parazitologie, sérologie, virologie

4-D hodnocení:

typ
Skripta a návody
typ
Edukační weby a atlasy
typ
Digitální video
typ
Prezentace a animace
typ
Obrazový materiál – kasuistiky
typ
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno

level
Základní úroveň
level
Pokročilá úroveň
level
Specializační úroveň
level
Komplexní úroveň
   
Zvolte prosím dosaženou úroveň vzdělání a poté ohodnoťte výukový materiál především z hlediska vhodnosti materiálu pro samostudium.
Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně
Ph.D. absolvent – postgraduální student, absolvent Ph.D. studia, odborný asistent, ...
 
Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
autor: Vladana Woznicová, Monika Dvořáková-Heroldová, Veronika Holá, Petr Ondrovčík, Filip Růžička, Milada Dvořáčková, Miroslav Votava, Ondřej Zahradníček | pracoviště: Mikrobiologický ústav | publikováno: 14.11.2005 | poslední úpravy: 27.10.2011
citace: Woznicová Vladana, Monika Dvořáková-Heroldová, Veronika Holá, Petr Ondrovčík, Filip Růžička, Milada Dvořáčková, Miroslav Votava, Ondřej Zahradníček: Mikrobiologie on-line. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 14.11.2005, poslední aktualizace 27.10.2011 [cit. 2019-02-17] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-313-mikrobiologie-on-line.html>. ISSN 1801-6103.
 

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek:

Autor / e-mail: [ přihlášení/ověření uživatele ]
Titulek:
Text:
 
 Přidat štítek:   Štítek odeslán, děkujeme