Obecná a speciální psychiatrie
Psychiatrie je součástí neurověd, které zaznamenávají dynamický rozvoj. I když jsou v současné době k dispozici dvě velmi kvalitní učebnice psychiatrie, v některých praktických výstupech našeho oboru dochází ke změnám.

Texty seminářů z výuky psychiatrie se snaží tyto změny zachytit, předložit Vám nejnovější poznatky potřebné ke zvládnutí základních znalostí a budou pravidelně inovovány. Texty nenahrazují předepsané učebnice, ale slouží k rychlé orientaci v základních tématech psychiatrie. Předpokládáme jejich využití k přípravě na výuku psychiatrie a také by měly sloužit k opakování probrané látky.

Cílem zveřejnění prezentací je usnadnění získání přehledu klíčových témat psychiatrie a možnost diskuse v průběhu seminářů. Zařadili jsme se tak jako jedni z prvních mezi kliniky, které využívají rozvoje komunikačních technologií v praktické aplikaci počítačové techniky ve výuce.

Prezentace se dají z webu stahovat jednoduchým kliknutím levým tlačítkem myši na názvu prezentace.

Pokud jste již naše semináře absolvovali, jistě jste si všimli, že texty uveřejněné na webových stránkách neobsahují videoprezentace pacientů s příslušnými diagnózami. Z etického hlediska to v našem oboru není možné. Seznámení s klinickým obrazem prezentovaných teoretických podkladů je součástí stáží a seminářů obecné a speciální psychiatrie.

Celý náš kolektiv, který se na vytvoření prezentací podílel, věří, že zpřístupnění textů na webových stránkách Vám usnadní přípravu k výuce a zkoušce a možná i bude inspirací k hlubšímu zájmu o problematiku diagnostiky a léčby v psychiatrii.

Psychiatrické vyšetření 12.1.2006 76.5 KB registrovaný uživatel Creative Commons License
 Poruchy vnímání 12.1.2006 74 KB registrovaný uživatel Creative Commons License
 Myšlení a jeho poruchy 12.1.2006 144 KB registrovaný uživatel Creative Commons License
 Poruchy emotivity 12.1.2006 156.5 KB registrovaný uživatel Creative Commons License