Obecná histologie

Úkolem hypertextového Atlasu obecné histologie je uvést studující lékařství do studia mikroskopické a submikroskopické stavby buněk a tkání lidského těla, včetně krevních tělísek a seznámit je s vyšetřovacími postupy, jež jsou k tomuto účelu používány v praxi. Atlas sestává z textové a obrazové části, která zahrnuje 95 originálních elektronově mikroskopických snímků a barevných mikrofotografií s podrobnými vysvětlujícími popisy. Vystavený multimediální text lze používat ve dvou základních modech: a to režimu standardní učebnice s obrázky a režimu atlasu, jehož rozsah a kvalita odpovídají jiným histologickým atlasům, které jsou dostupné fyzicky nebo v on line verzích od různých vydavatelů.

Hypertextový atlas obecné histologie je primárně určen posluchačům magisterského studia ve studijních programech Všeobecné lékařství a Zubní lékařství, a posluchačům bakalářských studijních programů Fyzioterapie a Optometrie. Autoři atlasu uvítají, jestliže se atlas stane zdrojem poučení i pro studenty nelékařských oborů, kteří mají v učebních osnovách zahrnutou výuku cytologie a obecné histologie.

MedAtlas

Učební text a atlas obecné histologie ve verzi MedAtlas 2.0

• Autoři projektu: S. Čech, D. Horký, L. Illkovics, I. Lauschová
  • Autoři textové části: S. Čech, D. Horký