Implantace venózního portu alternativním přístupem

Venózní port je pro pacienta bezpečné a pohodlné řešení nutnosti okamžitého a dlouhodobého vstupu do centrálního žilního řečiště. Alternativním vstupem do centrálního žilního řečiště je implantace venozního portu cestou vena safena magna do dolní duté žíly. Přístup volíme, pokud nelze venózní port implantovat cestou podkličkové žíly.

Klíčová slova: IVP, venózní port, alternativní

autor: Martin Ondrák, Roman Šefr, Jaroslav Winkler | publikováno: 2.2.2007 | poslední úpravy: 27.10.2011
citace: Ondrák Martin, Roman Šefr, Jaroslav Winkler: Implantace venózního portu alternativním přístupem. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 2.2.2007, poslední aktualizace 27.10.2011 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-415-implantace-venozniho-portu-alternativnim-pristupem.html>. ISSN 1801-6103.