Laparoskopická operace oboustranné tříselné kýly

Video názorně popisuje techniku zakládání kapnoperitonea a založení vstupů do dutiny břišní při laparoskopických výkonech. U pacienta s oboustrannou tříselnou kýlou je provedena transabdominálním přístupem preperitoneální plastika obou třísel. V průběhu operace jsou přehledně vypreparovány všechny anatomické struktury a prevesikálně implantována síťka. Při uzavření peritonea je užita alternativní technika rekonstrukce pobřišnice.

Klíčová slova: Laparoskopie, tříselná kýla

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 3
rating
uživatelské hodnocení

autor: Ivo Rovný, Jaroslav Winkler | pracoviště: I. chirurgická klinika | publikováno: 2.2.2007 | poslední úpravy: 4.10.2011
citace: Rovný Ivo, Jaroslav Winkler: Laparoskopická operace oboustranné tříselné kýly. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 2.2.2007, poslední aktualizace 4.10.2011 [cit. 2017-09-22] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-416-laparoskopicka-operace-oboustranne-triselne-kyly.html>. ISSN 1801-6103.