Elektroforéza proteinů

Na videozáznamu je zachycen základní princip elektroforetického dělení látek a dále je demonstrováno praktické provedení elektroforézy proteinů na agarosovém gelu. Názorně je předveden celý postup dělení bílkovin krevního séra, od přípravy a nanášení vzorků sér až po vyhodnocení elektroforeogramu, včetně příkladů změn spektra sérových proteinů u některých patologických stavů. Videozáznam elektroforézy proteinů slouží jako doplňkový výukový materiál pro studenty lékařských a biomedicínských oborů.

html Elektroforéza proteinů Přejít - Elektroforéza proteinůOtevřít v novém okně - Elektroforéza proteinů 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: elektroforéza, proteiny

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 3
rating
uživatelské hodnocení

autor: Hana Paulová, Hana Bochořáková | pracoviště: Biochemický ústav | publikováno: 23.8.2007 | poslední úpravy: 15.11.2007
citace: Paulová Hana, Hana Bochořáková: Elektroforéza proteinů. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 23.8.2007, poslední aktualizace 15.11.2007 [cit. 2017-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-425-elektroforeza-proteinu.html>. ISSN 1801-6103.