Histologická praktika a laboratorní technika

Prezentace inovovaného učebního textu „Histologická praktika a metody vyšetřování tkání a orgánů“ (kolektiv autorů, 1998) pro výuku v praktických cvičeních na stránkách internetu. Studijní materiál (text i schémata) byl aktualizován a doplněn o demonstrace preparátů barvených různými barvicími metodami pro usnadnění interpretace výsledků pozorování histologických preparátů ve světelném i elektronovém mikroskopu. Elektronická podoba skript má sloužit studentům magisterských i bakalářských oborů pro přípravu na praktická cvičení z histologie a embryologie a je hlavním studijním materiálem pro studenty nového bakalářského oboru: zdravotní laborant. Koncepcí navazuje na multimediální výukové texty Mikroskopická anatomie na Internetu a Obecná histologie na Internetu, jako součást projektu MedAtlas.

Autoři projektu: I. Lauschová, M. Sedláčková, L. Krejčířová
Autoři textové části: S. Čech, D. Horký, I. Lauschová, M. Sedláčková, J. Šťastná
Autoři obrazové části: I. Lauschová, L. Ilkovics
Autor Macromedia Flash prezentace: L. Ilkovics
Podpořeno FRVŠ České republiky č. projektu 357/2006 (F3/d)

Klíčová slova: histologie, tkáň, metoidy vyšetření

autor: Irena Lauschová, Miroslava Sedláčková, Lenka Krejčířová, Svatopluk Čech, Drahomír Horký, Jitka Šťastná, Ladislav Ilkovics | pracoviště: Ústav histologie a embryologie | publikováno: 29.10.2007 | poslední úpravy: 27.9.2011
citace: Lauschová Irena, Miroslava Sedláčková, Lenka Krejčířová, Svatopluk Čech, Drahomír Horký, Jitka Šťastná, Ladislav Ilkovics: Histologická praktika a laboratorní technika. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 29.10.2007, poslední aktualizace 27.9.2011 [cit. 2016-08-26] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-432-histologicka-praktika-a-laboratorni-technika.html>. ISSN 1801-6103.