Emoce a učení

Videozáznamy obsahují ukázky typů chování laboratorního potkana v různých situacích. První ukázka představuje chování zvířete ve volném otevřeném prostoru. Druhá ukázka zachycuje explorativní chování (a jeho změny při opakované expozici) v novém ohraničeném prostředí, třetí pak obranné chování v prostředí nebezpečném bez možnosti a s možností řešení. Videoukázky studentům umožňují pozorovat chování pokusného zvířete v modelových situacích a uvědomit si určitou analogii v chování člověka (behaviorální, vegetativní, hormonální a emoční odpověď) v podobných životních situacích.

Výukové videozáznamy nelze publikovat z legislativních a etických důvodů. Pro zpřístupnění je nutné kontaktovat přímo autora.

html Video nelze publikovat (klikněte pro další info...) Přejít - Video nelze publikovat (klikněte pro další info...)Otevřít v novém okně - Video nelze publikovat (klikněte pro další info...) 15.11.2007 kdokoli Creative Commons License

autor: Robert Roman, Jaroslav Winkler | pracoviště: Fyziologický ústav | publikováno: 9.11.2007 | poslední úpravy: 18.5.2011
citace: Roman Robert, Jaroslav Winkler: Emoce a učení. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 9.11.2007, poslední aktualizace 18.5.2011 [cit. 2017-12-14] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-435-emoce-a-uceni.html>. ISSN 1801-6103.