Vyšetření pacienta trpícího rekurentní depresivní poruchou

Videozáznam popisuje vyšetření pacienta trpícího rekurentní depresivní poruchou. Obsahuje příchod pacienta, navázání kontaktu, vlastní vyšetření. Dále jeho příznaky – depresivní, obtížně odklonitelná nálada, hypohedonie, snížené sebehodnocení, pesimismus, obavy z budoucna, tenze, zpomalené psychomotorické tempo, snížená emoční reakce na okolí, snížení zájmu o sex, dyssomnie, hypoorexie s váhovým úbytkem, hypoprosexie, zvýšená autoobservace, taedium vitae, dříve i suicidální myšlenky. Předchozí epizody, trvání současné epizody, heredita. Délka videa je 15:44 minut.

html Video nelze publikovat (klikněte pro další info...) Přejít - Video nelze publikovat (klikněte pro další info...)Otevřít v novém okně - Video nelze publikovat (klikněte pro další info...) 15.11.2007 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: depresivní nálada, hypohedonie, snížené sebehodnocení, pesimismus

autor: Libor Ustohal, Radovan Přikryl | pracoviště: Psychiatrická klinika | publikováno: 8.9.2008 | poslední úpravy: 4.10.2011
citace: Ustohal Libor, Radovan Přikryl: Vyšetření pacienta trpícího rekurentní depresivní poruchou. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 8.9.2008, poslední aktualizace 4.10.2011 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-473-vysetreni-pacienta-trpiciho-rekurentni-depresivni-poruchou.html>. ISSN 1801-6103.