Čelistní anomálie

Přednáška podává přehled o léčbě čelistních anomálií a slouží k doplnění praktické přednášky, ve které jsou jednotlivé kroky podrobně rozvedené. Na obrázcích je uvedený diagnostický a vyšetřovací postup a schémata ortognátních operací. Na závěr jsou prezentováni pacienti před a po chirurgické léčbě.

pdf Čelistní anomálie Stáhnout - Čelistní anomálieOtevřít v novém okně - Čelistní anomálie 31.8.2009 13.19 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: čelist, mandibula, osteotomie, protruze, skus, estetika, čelistní kosti, kraniometrické body

autor: Oliver Bulik | pracoviště: Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie | publikováno: 3.7.2009 | poslední úpravy: 3.11.2011
citace: Bulik Oliver: Čelistní anomálie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 3.7.2009, poslední aktualizace 3.11.2011 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-498-celistni-anomalie.html>. ISSN 1801-6103.