Miniinvasivní léčba stresové inkontinece moči - TVTo

Videozáznam obsahuje operační úpravu hypermobility a hypotonie uretry. Stresová inkontinence moči představuje závažný zdravotní a společenský problém. Operační úprava hypermobility a hypotonie uretry představuje optimální léčebný postup. Nejlépe propracované a účinné jsou techniky s miniinvazivním přístupem. Předkládané video presentuje uretropexi technikou „inside-out“ pomocí pásky TVTo.

Klíčová slova: inkontinence, TVT, TVTo

autor: Atanas-Ivan Belkov, Martin Huser | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika | publikováno: 28.7.2009 | poslední úpravy: 29.9.2011
citace: Belkov Atanas-Ivan, Martin Huser: Miniinvasivní léčba stresové inkontinece moči - TVTo. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 28.7.2009, poslední aktualizace 29.9.2011 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-500-miniinvasivni-lecba-stresove-inkontinece-moci-tvto.html>. ISSN 1801-6103.