Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Pavlína Černochová, Ph.D.
pavlina.cernochova(at)fnusa.cz
Stomatologická klinika
LF MU a FN u sv. Anny
telefon: 543183429
adresa: Pekařská 53
656 91 Brno

Diagnostika ortodontických anomálií na fotografiích chrupu, 2. díl

Výukový text (druhý díl) zpracovává problematiku diagnostiky a terminologie ortodontických anomálií. Jeho cílem je usnadnit praktický nácvik rozpoznávání ortodontických odchylek. Na fotografiích chrupu pacientů jsou jednotlivé anomálie označeny a v následujícím textu popsány. Při popisu jsou používány názvy odpovídající odborné ortodontické terminologii. Klinické případy byly vybrány tak, aby ukázaly rozsáhlé spektrum ortodontických anomálií a jejich výskyt ve vzájemných kombinacích. Uvedený text klade důraz na komplexní pohled na stav chrupu z hlediska ortodontických vad, u nichž upozorňuje na jejich možné funkční a estetické důsledky.

pdf Diagnostika ortodontických anomálií na fotografiích chrupu 2. díl Stáhnout - Diagnostika ortodontických anomálií na fotografiích chrupu 2. dílOtevřít v novém okně - Diagnostika ortodontických anomálií na fotografiích chrupu 2. díl 23.9.2009 1.63 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: ortodontická anomálie, diagnostika ortodontických anomálií, vztah zubních oblouků, postavení zubů, prořezávání zubů

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

MUDr. Jiří Tvardek, Ph.D.
Fixní a snímací ortodontické aparáty, Ordinace ortodoncie
telefon: +420 774466041
e-mail: jiri.tvardek(at)seznam.cz

autor: Pavlína Černochová | publikováno: 10.9.2009 | poslední úpravy: 3.6.2011
citace: Černochová Pavlína: Diagnostika ortodontických anomálií na fotografiích chrupu, 2. díl. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 10.9.2009, poslední aktualizace 3.6.2011 [cit. 2017-10-18] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-507-diagnostika-ortodontickych-anomalii-na-fotografiich-chrupu-2-dil.html>. ISSN 1801-6103.