Léčba poruch plodnosti

Video popisuje cyklus mimotělního oplodnění prováděný v rámci asistované reprodukce. Jsou popsány možnosti ovariální stimulace a jejího monitorování. Dále je zobrazen odběr oocytů pod ultrazvukovou kontrolu. V prezentaci je dále znázorněno oplození a kultivace embryí in vitro. Následuje schématické znázornění a videoprezentace transferu embryí do dělohy pacientky.

html Léčba poruch plodnosti Přejít - Léčba poruch plodnostiOtevřít v novém okně - Léčba poruch plodnosti 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: neplodnost, asistovaná reprodukce, mikromanipulace, reprodukční medicína

autor: Martin Huser, Igor Crha, Pavel Ventruba | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika | publikováno: 18.1.2010 | poslední úpravy: 3.10.2011
citace: Huser Martin, Igor Crha, Pavel Ventruba: Léčba poruch plodnosti. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 18.1.2010, poslední aktualizace 3.10.2011 [cit. 2017-03-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-517-lecba-poruch-plodnosti.html>. ISSN 1801-6103.