Hypertextový atlas vzácných lymfomů

Hypertextový atlas obsahuje klinické i histologické obrazy některých vzácných hematologických a lymfatických malignit dětského věku. K histologickým obrazům se přistupuje pomocí rozhraní virtuálního mikroskopu. Atlas je k dispozici v angličtině a v češtině.

Hypertextový atlas histologie vzácných hematologických malignit dětského věku obsahuje stručné klinické informace o jednotlivých případech a dále histologické obrazy bioptických vzorků těchto tumorů, včetně výsledků imunohistochemických vyšetření. Pro kompletní informace o anamnéze, klinickém vzhledu, způsobu léčby a reakci na léčbu je nutné využívat Registr vzácných a kožních non-Hodgkinských lymfomů, jenž obsahuje kompletní údaje o každém případu.

Hlavní kapitoly obsahu:

• Úvodní informace
  • Multicentrická kožní retikulohistiocytóza u pacienta pro akutní lymfoblastickou leukemii s trisomií chromosomu 5
  • Juvenilní disseminovaný xantogranulom

Kožní léze: Multicentrická histiocytóza Kožní léze: Multicentrická histiocytóza Trepanobiopsie: Multicentrická histiocytóza

Klíčová slova: atlas, patologie, lymfom

autor: Josef Feit, Leoš Křen, Mojmír Moulis, Zdenka Křenová | pracoviště: Ústav patologie | publikováno: 21.1.2010 | poslední úpravy: 2.2.2010
citace: Feit Josef, Leoš Křen, Mojmír Moulis, Zdenka Křenová: Hypertextový atlas vzácných lymfomů. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 21.1.2010, poslední aktualizace 2.2.2010 [cit. 2017-12-12] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-521-hypertextovy-atlas-vzacnych-lymfomu.html>. ISSN 1801-6103.