Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Pavlína Černochová, Ph.D.
pavlina.cernochova(at)fnusa.cz
Stomatologická klinika
LF MU a FN u sv. Anny
telefon: 543183429
adresa: Pekařská 53
656 91 Brno

Rozštěpové vady obličeje

Tato digitální skripta jsou určena studentům zubního lékařství jako výukový text pro předmět ortodoncie. Zabývá se problematikou rozštěpových vad v oblasti obličeje. Pacienti s těmito vadami jsou léčeni na specializovaných pracovištích. Cílem těchto skript je dát ucelený přehled o etiologii, prevenci a léčbě rozštěpových vad obličeje v rozsahu odpovídajícím cílům pregraduální výuky zubního lékařství. Obsáhlá problematika je dokumentována obrázky a fotografiemi. Některé z nich jsme čerpali z archivu Kliniky plastické a estetické chirurgie FN u sv. Anny v Brně. Jiné jsme převzali z internetu. U těchto obrázků jsou uvedeny odkazy na příslušné internetové stránky, na kterých mohou studenti najít další informace o problematice rozštěpů.

pdf Rozštěpové vady obličeje Stáhnout - Rozštěpové vady obličejeOtevřít v novém okně - Rozštěpové vady obličeje 29.9.2010 4.03 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: rozštěpové vady, rozštěp rtu, rozštěp patra, ortodontická léčba, vývoj čelistí, anomálie zubů, fixní ortodontický aparát, snímatelný ortodontický aparát

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

MUDr. Jiří Borský
Klinika plastické chirurgie, 3. LF UK
telefon: + 420 267 102 111
e-mail: jiri.borsky(at)tiscali.cz

MUDr. Jiří Tvardek, Ph.D.
Fixní a snímací ortodontické aparáty, Ordinace ortodoncie
telefon: +420 774466041
e-mail: jiri.tvardek(at)seznam.cz

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 4
rating
uživatelské hodnocení

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česko
autor: Pavlína Černochová, Ivana Halačková, Jiří Veselý | pracoviště: Stomatologická klinika, Stomatologické výzkumné centrum | publikováno: 19.7.2010 | poslední úpravy: 20.2.2012
citace: Černochová Pavlína, Ivana Halačková, Jiří Veselý: Rozštěpové vady obličeje. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 19.7.2010, poslední aktualizace 20.2.2012 [cit. 2017-12-12] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-551-rozstepove-vady-obliceje.html>. ISSN 1801-6103.