Výukové materiály - první pomoci

Soubor několika e –learningových materiálů, jejichž cílem je podpora výuky první pomoci (resuscitace, úrazové a neúrazové stavy, záchrana tonoucího, rizika pohybu v horách, metodika výuky první pomoci v souladu s požadavky Rámcově vzdělávacích programů MŠMT). Materiály jsou určeny pro učitele na II. stupni základních a středních škol a pro studenty MU FSpS (budoucí trenéry, učitele, výživové poradce, fyzioterapeuty). Materiály vznikaly na MU FSpS v letech 2005 - 2011 a jsou součástí řady projektů (podrobnější informace součástí jednotlivých materiálů).

Výukový obsah je dostupný prostřednictvím externích webových zdrojů:

Resuscitace GL 2010
Rizika pohybu v horách
První pomoc v tělesné výchově

První pomoc v tělesné výchově (neúrazové stavy, úrazy v tělesné výchově)

Úrazy elektrickým proudem

Minimum k záchraně tonoucího

První pomoc (materiál obsahuje mimo jiné první pomoc u autonehody)

Metodický materiál k výuce první pomoci

Klíčová slova: První pomoc, resuscitace Guidelines 2010, záchrana tonoucího, záchrana v horách - lavinová nehoda, metodika výuky na ZŠ a SŠ

autor: Zdeňka Kubíková, Barbora Zuchová, Jana Kubalová, Radek Turin a kol. | pracoviště: Fakulta sportovních studií | publikováno: 3.1.2012 | poslední úpravy: 23.3.2012
citace: Kubíková Zdeňka, Barbora Zuchová, Jana Kubalová, Radek Turin a kol.: Výukové materiály - první pomoci. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 3.1.2012, poslední aktualizace 23.3.2012 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-570-vyukove-materialy-prvni-pomoci.html>. ISSN 1801-6103.