Český národní hemofilický program: vzdělávací síť hemofilických center

Česká hemofilická centra (centra lékařské péče pro pacienty trpící hemofilií a jinými vrozenými krvácivými stavy) vytvořila síť, jejímž cílem je vzájemná spolupráce, předávání zkušeností a získávání nových poznatků v léčbě o pacienty s hemofilií, von Willebrandovou chorobou a ostatními vrozenýmim krvácivými stavy. V rámci tohoto projektu vzniká také velké množství edukačních materiálů, které jsou pravidelně vyvěšovány na webu Českého národního hemofilického programu (ČNHP). Většina prezentací je určena odborníkům, ale poučení zde najdou i zainteresovaní laici.

html Český národní hemofilický program Přejít - Český národní hemofilický programOtevřít v novém okně - Český národní hemofilický program 24.1.2012 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: hemofilie, von Willebrandova choroba, vrozené krvácivé stavy, vzdělávací síť, Český národní hemofilický program

autor: Petr Brabec, Miroslav Penka, Peter Salaj | pracoviště: Institut biostatistiky a analýz, Interní hematoonkologická klinika | publikováno: 24.1.2012 | poslední úpravy: 3.4.2012
citace: Brabec Petr, Miroslav Penka, Peter Salaj: Český národní hemofilický program: vzdělávací síť hemofilických center. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 24.1.2012, poslední aktualizace 3.4.2012 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-571-cesky-narodni-hemofilicky-program-vzdelavaci-sit-hemofilickych-center.html>. ISSN 1801-6103.