Obsedantně kompulzivní porucha

Video obsahuje navázání kontaktu s pacientem a vlastní vyšetření. Příznaky onemocnění: obsese - vtíravé myšlenky, obavy ze špíny, ze znečištění a dále ze zapomenutí důležitých věcí; kompulze- nutkavé akty, opakované umývání, kontrolování. Pacientem vnímané jako myšlenky a činy, které koná sám, ale jsou obtěžující, neopodstatněné, nadbytečné, nemůže je však vůlí jednoduše překonat. V případě, že se o to snaží, dochází u něj ke vzrůstání napčtí.Obsese a následné kompulze mu zabírají denně několik hodin. Dále je na videu popsán počátek potíží, jejich vývoj a efekt léčby.

Obsedantně kompulzivní porucha 10.2.2014 uživatel na příslušné univerzitě Creative Commons License
 Obsedantně kompulzivní porucha - rozhovor 10.2.2014 uživatel na příslušné univerzitě Creative Commons License