Poruchy myšlení

Vyšetření pacienta s akutní psychotickou epizodou. Video bylo natočeno asi po 4 týdnech léčby, kdy se pacientův stav stabilizuje. Z vyšetření pacienta vyplývá: Psychomotorické tempo: Mírně zpomaleno - Pozornost: Hypoprosexie - Emotivita: Oploštělá - Nálada: Nevýrazná - Řeč: Hlasitá, šroubovaná, spisovná - Vnímání: Komentující sluchové halucinace - Myšlení (forma): Šroubované, tangenciální, paranoidní, ulpívavé, pseudofilosofické, paralogie, porucha abstrakce - Myšlení (obsah): Paranoidně-persekuční bludy, autoakuzační bludy, naznačen blud megalomanický (respektive dezaktualizován), hypochondrický blud, religiózní obsah.

html Poruchy myšlení Přejít - Poruchy myšleníOtevřít v novém okně - Poruchy myšlení 10.2.2014 uživatel na příslušné univerzitě Creative Commons License

Klíčová slova: poruchy myšlení, psychóza, halucinace, bludy

autor: Michaela Vrzalová, Libor Ustohal | pracoviště: Psychiatrická klinika | publikováno: 12.12.2012 | poslední úpravy: 10.2.2014
citace: Vrzalová Michaela, Libor Ustohal: Poruchy myšlení. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 12.12.2012, poslední aktualizace 10.2.2014 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-601-poruchy-mysleni.html>. ISSN 1801-6103.