Informace o 1. autorovi článku z databáze:
Ing. Mgr. Martin Sedlář
sedlar.m(at)mail.muni.cz
Biofyzikální ústav
LF MU
Kamenice 3
Brno
LF MU
telefon: +420 549 49 1334
fax: +420
adresa: Kamenice 3
625 00 Brno

Zobrazovací metody využívající neionizující záření

Učební text „Zobrazovací metody využívající neionizující záření“ byl vytvořen k podrobnému a souhrnnému seznámení cílového čtenáře s tématem diagnostických zobrazovacích metod využívajících neionizující záření. Text je zaměřen na zobrazovací metody využívající ultrazvuk (ultrasonografie, dopplerovské zobrazování), laser, elektromagnetické záření v infračervené oblasti spektra (termografie), elektromagnetické záření ve viditelné oblasti spektra (např. endoskopie, dermatoskopie), elektromagnetické záření v oblasti spektra rádiových vln (magnetická rezonance), elektrické vlastnosti tkání (elektrická impedanční tomografie) a elastické vlastnosti tkání (elastografie). Část textu je věnována také principům vzniku obrazu, hodnocení a posouzení kvality obrazu a obrazovým artefaktům. Text je vytvořen pod licencí Creative Commons, která zajišťuje jeho volnou dostupnost pedagogickým pracovníkům, studentům i ostatním zájemcům o téma.

Klíčová slova: artroskopie diagnostické, artroskopické operace, rameno, zápěstí, kyčel, koleno, hlezno

Obor:

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

Prof. MUDr. Ivo Hrazdira, DrSc.
Biofyzikální ústav, LF MU
e-mail: ivohra(at)med.muni.cz

Ing. Ladislav Doležal, CSc.
Ústavu lékařské biofyziky, Univerzita Palackého v Olomouci
telefon: 585632114
e-mail: ladol(at)tunw.upol.cz

autor: Martin Sedlář, Erik Staffa, Vojtěch Mornstein | pracoviště: Biofyzikální ústav | publikováno: 9.1.2014 | poslední úpravy: 15.12.2014
citace: Sedlář Martin, Erik Staffa, Vojtěch Mornstein: Zobrazovací metody využívající neionizující záření. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 9.1.2014, poslední aktualizace 15.12.2014 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-616-zobrazovaci-metody-vyuzivajici-neionizujici-zareni.html>. ISSN 1801-6103.