Informace o 1. autorovi článku z databáze:
Mgr. Jana Straková
j.kadlikova(at)seznam.cz
Katedra ošetřovatelství
LF MU
Komenského nám. 2
Brno
LF MU
telefon: +420 549 49 6091
fax: +420
adresa: Komenského nám. 2
662 43 Brno

Ve výukovém textu s názvem Vybrané kapitoly z infekčního lékařství a cestovní medicíny pro studenty nelékařských zdravotnických oborů jsou uvedeny kapitoly zaměřující se na systém hlášení a evidence infekčních chorob (registry), legislativa ve vztahu k očkování a epidemiologické bdělosti, nozokomiální nákazy, profesionální infekce, specifické infekce (ESBL, MRSA), bariérová ošetřovatelská péče u infekčního pacienta a pacienta s vysoce nakažlivou chorobou, biosafety levels, zdravotní rizika spojená s cestováním, pásmová nemoc, cestování těhotných žen, očkování v rámci cestovní medicíny, problematika čistoty vod z pohledu cestování.

Klíčová slova: Infekční choroby, legislativa, bariérová ošetřovatelská péče, cestovní medicína

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

prof. MUDr. Petr Husa, CSc.
Klinika infekčních chorob, Masarykova univerzita
e-mail: phusa(at)med.muni.cz

doc. PhDr. Miroslava Kyasová, Ph.D.
Katedra ošetřovatelství, Masarykova univerzita
e-mail: mkyasova(at)med.muni.cz

autor: Jana Straková | pracoviště: Katedra ošetřovatelství | publikováno: 27.10.2014 | poslední úpravy: 12.1.2015
citace: Straková Jana: Vybrané kapitoly z infekčního lékařství a cestovní medicíny pro studenty nelékařských zdravotnických oborů. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 27.10.2014, poslední aktualizace 12.1.2015 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-626-vybrane-kapitoly-z-infekcniho-lekarstvi-a-cestovni-mediciny-pro-studenty-nelekarskych-zdravotnickych-oboru.html>. ISSN 1801-6103.