Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Tomáš Kašpárek, Ph.D.Psychiatrická klinika
LF MU a FN Brno
fax: 547193706
adresa: Jihlavská 20
625 00 Brno

Labyrinty v psychiatrii

Rozhodování v klinické praxi je komplexní proces, při kterém lékař musí zapojit nejen znalosti nabyté při výuce, ale také dosavadní praktické zkušenosti. Na vybraných edukačních příkladech několika psychiatrických kazuistik si mohou studenti zábavnou formou vyzkoušet své znalosti z oboru psychiatrie.

Předkládané labyrinty jsou příkladem větvených klinických scénářů, které jsou zpracovány do podoby jednoduché on-line „hry“. Na základě poskytnutých informací se student v jednotlivých „rozhodovacích uzlech“ musí správně rozhodnout mezi několika různými variantami dalšího postupu. Na rozdíl od klasických on-line her mají svůj význam i „slepé uličky“, tzn. nesprávné postupy, z nichž se může student poučit o důsledcích svého rozhodnutí. K úspěšnému řešení kazuistiky může vést jedna nebo i více cest: míru spletitosti jednotlivých labyrintů, jejich délku i náročnost z hlediska potřebných znalostí určují jejich autoři, v tomto případě kliničtí psychiatři z Fakultní nemocnice Brno.

html Rozvoj neklidu pacienta po operaci Přejít - Rozvoj neklidu pacienta po operaciOtevřít v novém okně - Rozvoj neklidu pacienta po operaci 23.1.2015 kdokoli Creative Commons License
html Agresivní pacient Přejít - Agresivní pacientOtevřít v novém okně - Agresivní pacient 23.1.2015 kdokoli Creative Commons License
html Deprese Přejít - DepreseOtevřít v novém okně - Deprese 23.1.2015 kdokoli Creative Commons License
html Dětský psychiatrický pacient Přejít - Dětský psychiatrický pacientOtevřít v novém okně - Dětský psychiatrický pacient 23.1.2015 kdokoli Creative Commons License
html Psychotický pacient Přejít - Psychotický pacientOtevřít v novém okně - Psychotický pacient 23.1.2015 kdokoli Creative Commons License
html Suicidalita Přejít - SuicidalitaOtevřít v novém okně - Suicidalita 23.1.2015 kdokoli Creative Commons License
html Mentální anorexie Přejít - Mentální anorexieOtevřít v novém okně - Mentální anorexie 2.2.2015 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: virtuální pacient, rozhodovací uzly, větvené klinické scénáře, labyrint

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

doc. MUDr. Klára Látalová, Ph.D.
Klinika psychiatrie, Lékařská fakulta Univerzity Palackého
e-mail: klara.latalova(at)fnol.cz

doc. MUDr. Jiří Masopust, Ph.D.
Psychiatrická klinika, Lékařská fakulta v Hradci Králové
telefon: +420 495 833 466
e-mail: masopustj(at)lfhk.cuni.cz

autor: Tomáš Kašpárek, Radek Barteček, Jitka Hüttlová, Václav Krmíček, Radovan Přikryl, Pavel Theiner, Libor Ustohal | pracoviště: Psychiatrická klinika | publikováno: 23.1.2015 | poslední úpravy: 21.3.2016
citace: Kašpárek Tomáš, Radek Barteček, Jitka Hüttlová, Václav Krmíček, Radovan Přikryl, Pavel Theiner, Libor Ustohal: Labyrinty v psychiatrii. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 23.1.2015, poslední aktualizace 21.3.2016 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-630-labyrinty-v-psychiatrii.html>. ISSN 1801-6103.