Perioperační ošetřovatelská péče v traumatologii

Připravené videozáznamy s doplněnými texty slouží jako edukační materiál nejen pro perioperační sestry na operačních sálech, ale pro všeobecné sestry i studenty ošetřovatelství a lékařství. Zaměřují se na problematiku traumatologických operací, použití zdravotnických přístrojů na operačních sálech a přibližují pracoviště, provoz a povinnosti perioperační sestry v roli instrumentářky i obíhající sestry.

html Polytrauma Přejít - PolytraumaOtevřít v novém okně - Polytrauma 9.4.2015 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Perioperační péče, operační tým, pacient, perioperační sestra, zdravotnické přístroje, zdravotnické prostředky

autor: Jaroslava Jedličková, Ilona Drápelová, Jaroslav Winkler | publikováno: 9.4.2015 | poslední úpravy: 3.9.2015
citace: Jedličková Jaroslava, Ilona Drápelová, Jaroslav Winkler: Perioperační ošetřovatelská péče v traumatologii. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 9.4.2015, poslední aktualizace 3.9.2015 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-635-perioperacni-osetrovatelska-pece-v-traumatologii.html>. ISSN 1801-6103.