Perimetrie

Perimetrie je důležitou vyšetřovací metodou nejen v oftalmologii, ale i neurologii či neurochirurgii. Schopnost vyšetření správně indikovat, provést a interpretovat je přitom rozhodující pro maximální využití všech informací, které může perimetrie nabídnout. V knize jsou popsány principy perimetrie s důrazem na nejrozšířenější statickou perimetrii, postupy při vyšetření a analýze nálezů v zorném poli, moderní perimetrické metody používané zejména pro časnou diagnostiku glaukomu a také typické nálezy v zorném poli u různých očních onemocnění.

pdf Perimetrie Stáhnout - PerimetrieOtevřít v novém okně - Perimetrie 20.5.2015 1.94 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Perimetrie, zorné pole

autor: Karolína Skorkovská | pracoviště: Klinika nemocí očních a optometrie | publikováno: 20.5.2015 | poslední úpravy: 19.8.2015
citace: Skorkovská Karolína: Perimetrie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 20.5.2015, poslední aktualizace 19.8.2015 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-637-perimetrie.html>. ISSN 1801-6103.