Perioperační ošetřovatelská péče v ORL

Připravené videozáznamy s doplněnými texty slouží jako edukační materiál nejen pro perioperační sestry na operačních sálech, ale pro všeobecné sestry i studenty ošetřovatelství a lékařství. Zaměřují se na problematiku operací na ORL, použití zdravotnických přístrojů na operačních sálech a přibližují pracoviště, provoz a povinnosti perioperační sestry v roli instrumentářky i obíhající sestry.

html Flexibilní intubace ORL Přejít - Flexibilní intubace ORLOtevřít v novém okně - Flexibilní intubace ORL 29.2.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Perioperační péče, operační tým, pacient, perioperační sestra, zdravotnické přístroje

autor: Jaroslava Jedličková, Alena Odehnalová, Jaroslav Winkler | publikováno: 29.2.2016 | poslední úpravy: 1.3.2016
citace: Jedličková Jaroslava, Alena Odehnalová, Jaroslav Winkler: Perioperační ošetřovatelská péče v ORL. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 29.2.2016, poslední aktualizace 1.3.2016 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-647-perioperacni-osetrovatelska-pece-v-orl.html>. ISSN 1801-6103.