Informace o 1. autorovi článku z databáze:
Prof. MUDr. Ladislav BařinkaKlinika plastické a estetické chirurgie
LF MU a FN u sv. Anny
Berkova 34/38
Brno
LF MU a FN u sv. Anny
telefon: +420 549 49 1111
fax: +420
adresa: Berkova 34/38
612 00 Brno

Plastická a rekonstrukční chirurgie

Výpravná kniha prezentuje dlouholeté výsledky a zkušenosti brněnské plastické školy, na jejímž formování se zásadně podílel prof. L. Bařinka. Hlavním pilířem publikace je obrovské množství velmi pečlivě dokumentovaných kazuistik pacientů, které zaujímají prakticky celý rozsah oboru plastické chirurgie. Kniha je rozdělena do jedenácti kapitol podle jednotlivých oblastí zájmu oboru a ve vymezených tématech (rekonstrukce boltce, lymfedém končetin aj.) významně prohlubuje odborné znalosti čtenářů. Jedná se o největší monografii v oboru plastické chirurgie, která dosud byla u nás vydána.

Klíčová slova: Plastická chirurgie, rekonstrukční chirurgie, lymfedém končetin, hlava a krční plochy, rozštěp rtu, kýla, replantace horních a dolních končetin, maligní melanomy a tumory

Recenzováno
informace

Garant

RNDr. Martin Komenda, Ph.D.
Institut biostatistiky a analýz, Masarkova univerzita
telefon: +420 549494468
e-mail: komenda.m(at)gmail.com

Recenzenti

MUDr. Zdeněk Dvořák, Ph.D.,
Klinika plastické chirurgie, Masarykova Univerzita
e-mail: zdenek.dvorak(at)fnusa.cz

Prof. MUDr. Jiří Veselý, CSc.
Klinika plastické chirurgie, Masarykova Univerzita
e-mail: jiri.vesely(at)fnusa.cz

autor: Ladislav Bařinka | publikováno: 26.9.2016 | poslední úpravy: 27.9.2016
citace: Bařinka Ladislav: Plastická a rekonstrukční chirurgie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 26.9.2016, poslední aktualizace 27.9.2016 [cit. 2017-12-14] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-662-plasticka-a-rekonstrukcni-chirurgie.html>. ISSN 1801-6103.