Aktualizovaná a doplněná verze multimediálního elektronického materiálu „Základy ošetřovatelských postupů a intervencí" v českém jazyce nabízí i anglickou verzi textu. Text je zpracován v elektronické online verzi s možností stažení. Důraz je kladen na názornost a přehlednost ošetřovatelských metod, postupů a činností prostřednictvím detailní fotodokumentace. K dispozici je přehled základních ošetřovatelských postupů, které jsou součástí profesních dovedností lékařských i nelékařských oborů. V české verzi je součástí textu aplikace určená k procvičování odborné terminologie.

html Základy ošetřovatelských postupů a intervencí (2. vydání) Přejít - Základy ošetřovatelských postupů a intervencí (2. vydání)Otevřít v novém okně - Základy ošetřovatelských postupů a intervencí (2. vydání) 13.3.2019 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: hygienická dezinfekce rukou, hygienická péče, sebepéče a soběstačnost, léčebné polohy a polohování, kompresivní terapie, neinvazivní měření vitálních funkcí, odběry biologického materiálu, podávání léků ve zdravotnických zařízeních, transfuze

Probíhá recenzní řízení

autor: Natália Beharková, Dana Soldánová | pracoviště: Katedra ošetřovatelství | publikováno: 13.3.2019 | poslední úpravy: 13.3.2019
citace: Beharková Natália, Dana Soldánová: Základy ošetřovatelských postupů a intervencí (2. aktualizované a doplněné vydání). Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 13.3.2019, poslední aktualizace 13.3.2019 [cit. 2019-04-21] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-683-zaklady-osetrovatelskych-postupu-a-intervenci-2-aktualizovane-a-doplnene-vydani.html>. ISSN 1801-6103.