Sipping – inovativní využití v prevenci a léčbě malnutrice

Cílem výukové podpory je zpřehlednit a rozčlenit perorální enterální polymerní výživu ve formě sippingu s jejími přednostmi a různými indikacemi v klinické praxi. Součástí této publikace je i ukázka edukace pacientů v používání sippingu a rovněž i využití sippingu jako součást jídel zakomponovaných do originálních rozmanitých receptů ve formě polévek, hlavních jídel, dezertů i nápojů.

Cílovou skupinou jsou studenti bakalářského programu Nutriční terapeut. Výukové texty rovněž mohou využít studenti bakalářského programu Všeobecné sestry.

Tato publikace vznikla na Masarykově univerzitě v rámci projektu Fondu rozvoje Masarykovy univerzity – MUNI/FR/0977/2018 Polymerní enterální výživa (sipping) a její inovativní využití v prevenci a léčbě malnutrice.

Klíčová slova: sipping, enterální výživa, edukace, fortifikace stravy

autor: Simona Saibertová, Zlata Kapounová, Petra Juřeníková | pracoviště: Katedra ošetřovatelství | publikováno: 7.7.2019 | poslední úpravy: 11.7.2019
citace: Saibertová Simona, Zlata Kapounová, Petra Juřeníková: Sipping – inovativní využití v prevenci a léčbě malnutrice. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 7.7.2019, poslední aktualizace 11.7.2019 [cit. 2019-08-24] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-693-sipping-inovativni-vyuziti-v-prevenci-a-lecbe-malnutrice.html>. ISSN 1801-6103.