Zlomeniny distálního radia, dlahová operační technika volárním přístupem

Zlomeniny distálního radia patří mezi nejčastější zlomeniny v traumatologii. Většina těchto zlomenin se v posledních desetiletích léčí operačně. Předkládáme prezentaci ošetření zlomeniny distálního radia typu C podle AO klasifikace dlahovou technikou volárním přístupem. Při operaci byla použita dlaha Aptus s možností využití výkyvných a úhlově stabilních šroubů.

html Zlomeniny distálního radia, dlahová operační technika volárním přístupem Přejít - Zlomeniny distálního radia, dlahová operační technika volárním přístupemOtevřít v novém okně - Zlomeniny distálního radia, dlahová operační technika volárním přístupem 13.7.2016 kdokoli

Klíčová slova: zlomenina, distální radius, volární přístup

autor: Radek Veselý, Jan Trávník, Radomír Suchomel, Jaroslav Winkler, Radim Herůfek, Libor Paša | pracoviště: Klinika traumatologie | publikováno: 13.7.2016 | poslední úpravy: 13.7.2016
citace: Veselý Radek, Jan Trávník, Radomír Suchomel, Jaroslav Winkler, Radim Herůfek, Libor Paša: Zlomeniny distálního radia, dlahová operační technika volárním přístupem. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 13.7.2016, poslední aktualizace 13.7.2016 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-659-zlomeniny-distalniho-radia-dlahova-operacni-technika-volarnim-pristupem.html>. ISSN 1801-6103.