Informace o 1. autorovi článku z databáze:
prof. MUDr. Rostislav Vyzula, CSc.
vyzula(at)mou.cz
Klinika komplexní onkologické péče
LF MU a MOU Brno
telefon: 543136800
fax: 54321 1169
adresa: Žlutý kopec 7
656 53 Brno

Klinická onkologie pro mediky: solidní nádory a nádory dětského věku

Ve výukovém textu jsou zpracována základní témata obecné a speciální onkologie v rozsahu, který považujeme za dostatečný v rámci pregraduální výuky. V obecné části jsou představeny základy nádorové epidemiologie, biologie, prevence, principy protinádorové léčby, zásady podpůrné a paliativní péče v onkologii. Ve speciální části jsou popsány nejčastější typy solidní ch a dětských nádorů z hlediska incidence, klinického obrazu, diagnostiky a léčby.

pdf Klinická onkologie pro mediky Stáhnout - Klinická onkologie pro medikyOtevřít v novém okně - Klinická onkologie pro mediky 13.10.2016 5.54 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Epidemiologie nádorů, biologie nádorů, nádorový staging, grading, rizikové faktory, prediktivní faktory, nádorové markery, TNM klasifikace, léčebná odpověď, chemoterapie, cílená onkologická léčba, imunoterapie, hormonální terapie, radioterapie

Recenzováno
informace

Garant

RNDr. Martin Komenda, Ph.D.
Institut biostatistiky a analýz, Masarkova univerzita
telefon: +420 549494468
e-mail: komenda.m(at)gmail.com

Recenzenti

prof. MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc
Onkologická klinika, 1.LF UK a Thomayerovy nemocnice Praha
e-mail: jitka.abrahamova(at)ftn.cz

Prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D.
Onkologická a radioterapeutická klinika, FN Plzeň
e-mail: finek(at)fnplzen.cz

autor: Rostislav Vyzula, Ondřej Sláma a kol. | publikováno: 19.9.2016 | poslední úpravy: 10.10.2016
citace: Vyzula Rostislav, Ondřej Sláma a kol.: Klinická onkologie pro mediky: solidní nádory a nádory dětského věku. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 19.9.2016, poslední aktualizace 10.10.2016 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-661-klinicka-onkologie-pro-mediky-solidni-nadory-a-nadory-detskeho-veku.html>. ISSN 1801-6103.