Ústav patologické fyziologie, LF MU, http://www.med.muni.cz/patfyz/patfyzc.html

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Manuál pro zvýšení publikační gramotnosti pro potřeby pregraduálních a postgraduálních studentů MU

V současné době je sice možné najít na internetu různé zdroje, které poskytují určitý návod na přípravu vědeckých publikací, ale jen málo těchto zdrojů je určených pro začínající vědce v našem regionu. Většina těchto zdrojů je navíc dostupná v anglickém jazyce a neberou tedy v úvahu rozdíly mezi prací s textem mezi češtinou a angličtinou. Domníváme se tedy, že by bylo velmi užitečné, aby studenti postgraduálního studia na LF MU měli k dispozici jasný a přehledný návod, jak postupovat při přípravě publikací, který by zohledňoval místní zvláštnosti češtiny a práce s textem v češtině a zlepšoval obecně publikační výstupy začínajících vědeckých pracovníků na LF MU.

autor: Julie Bienertová Vašků, Jan Novák, David Konečný | obor: Lékařská etika a právo, Ostatní | publikováno: 31.3.2015 | poslední úpravy: 13.4.2015 | Creative Commons License

Genetika v zubním lékařství

Výukový text „Genetika v zubním lékařství“ shrnuje základní pojmy a poznatky z oblasti genetiky a ve speciální části se zaměřením na zubní lékařství. Tato výuková publikace je určena pro studenty Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně předmětu Genetika v zubním lékařství (ZLGE061p, ZLGE061c).

autor: Monika Pávková Goldbergová, Anna Vašků, Lýdie Izakovičová Hollá, Renata Gaillyová | obor: Fyziologie a patologická fyziologie | publikováno: 12.3.2015 | poslední úpravy: 12.3.2015 | Creative Commons License

Genetika pro nutriční terapeuty

Výukový text „Genetika ve výživě“ je první výukový původní text pro studenty oboru Nutriční terapeut na LF. Publikace poskytuje přehled o základních pojmech z oblasti genetiky a buněčné biologie a podává i specializované informace o vztazích genové exprese, různých složek výživy a konkrétních onemocnění.

autor: Julie Bienertová Vašků, Jan Novák, Jan Vinklárek, Ivo Nečesánek | obor: Fyziologie a patologická fyziologie | publikováno: 15.4.2014 | poslední úpravy: 12.5.2014 | Creative Commons License

Výukový atlas patologické fyziologie, 1. část

Výuková publikace Výukový atlas patologické fyziologie, 1. část shrnuje nejnovější poznatky z oblasti patofyziologie v obrazové formě s komentářem. V první části publikace jsou shrnuty poznatky zahrnující kardiovaskulární systém, buněčnou smrt, kloubní zánět a vitamín D. Učební pomůcka je určena pro studenty Lékařské fakulty předmětu Patologické fyziologie, a to jak pro přednášky, tak i praktická cvičení (VSPF0521p, ZLPF0521p, VSPF0521c, ZLPF0521c, BVPF0321p), Nové trendy v Patologické fyziologii (DSNTz01) s přesahem do předmětu Fyziologie a Interní medicíny.

autor: Monika Pávková Goldbergová, Anna Vašků | obor: Fyziologie a patologická fyziologie | publikováno: 25.9.2013 | poslední úpravy: 18.10.2013 | Creative Commons License

Praktikum z patologické fyziologie

Praktikum z patologické fyziologie je učební text, který bude sloužit k výuce praktických cvičení studentů všeobecného lékařství a zubního lékařství. Text je rozdělen do dvou částí. První část je věnována experimentálním zvířecím modelům. Druhá část popisuje experimenty prováděné bez použití laboratorních zvířat.

autor: Michal Jurajda, Julie Bienertová Vašků, Lydie Izakovičová Hollá, Kateřina Kaňková, Michal Masařík, Lukáš Pácal, Monika Pávková Goldbergová, Anna Vašků | obor: Fyziologie a patologická fyziologie | publikováno: 18.1.2013 | poslední úpravy: 8.7.2013 | Creative Commons License

Experimentálně navozená ateroskleróza u pokusného zvířete

Výukový film “Experimentálně navozená ateroskleróza u pokusného zvířete – 1. a 2. část“ je určen vyučujícím a studentům praktických cvičení z patologické fyziologie Všeobecného (VL) a Zubního lékařství (ZL). Přehledně ukazuje vlastní experimentální postup vytvoření zvířecího modelu aterosklerózy, operační postup a instrumentárium a následné zpracování materiálu. Je koncipován jako úvod k vlastní praktické práci studentů.

autor: Kateřina Kaňková, Šárka Kuchtíčková | obor: Fyziologie a patologická fyziologie | publikováno: 11.2.2009 | poslední úpravy: 27.10.2011 | Creative Commons License

Praktikum z patologické fyziologie

Text Praktikum z patologické fyziologie je souborem návodů do praktických cvičení z Patologické fyziologie; kromě detailních postupů jednotlivých experimentálních praktických cvičení obsahuje i stručný úvod do problematiky a návod na statistické zpracování výsledků. Tento výukový materiál má formu skript, která jsou členěna do několika tematicky ucelených částí.

autor: Julie Bienertová Vašků, Dana Bučková, Lydie Izakovičová Hollá, Michal Jurajda, Kateřina Kaňková, Šárka Kuchtíčková, Lukáš Pácal, Anna Vašků, Vladimír Znojil | obor: Fyziologie a patologická fyziologie | publikováno: 16.2.2009 | poslední úpravy: 3.6.2011 | Creative Commons License

Pathophysiology practicals for General Medicine and Dental Medicine courses

Učební text je souborem aktuálních návodů do praktických cvičení z Patologické fyziologie v anglickém jazyce. Obsahuje stručný úvod do dané problematiky a popis provedení jednotlivých experimentálních praktických cvičení. Výukový materiál má podobu skript rozdělených do několika ucelených tematických celků.

autor: Kateřina Kaňková, Lukáš Pácal, Michal Jurajda, Lydie Izakovičová Hollá, Julie Bienertová Vašků, Michal Masařík, Anna Vašků | obor: Fyziologie a patologická fyziologie | publikováno: 30.4.2010 | poslední úpravy: 3.6.2011 | Creative Commons License