Klinika operačních oborů, Masarykův onkologický ústav

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

TEM - transanální endoskopická mikrochirurgie

Edukační video "TEM - transanální ednoskopická mikrochirurgie" přibližuje studentům lékařských fakult a lékařům se zájmem o chirurgii využití operačního rektoskopu v chirurgické léčbě zhoubných a nezhoubných patologických procesů v oblasti konečníku. Krátké komentované videosekvence demonstrují konstrukci operačního rektoskopu, jeho funkci a limity použití dané technickými možnostmi a instrumentárium používané k operacím touto endoskopickou technikou. Dále seznamuje diváka s indikačními kriterii k jednotlivým typům zákroků, popisuje nezbytná vyšetření podmiňující správnou indikaci, přípravu pacienta k operačnímu zákroku, prezentuje vlastní operační výkon s poznámkami o možných peroperačních komplikacích a nastiňuje bezprostřední pooperační péči po provedeném operačním výkonu.

autor: Martin Ondrák, Fiala Lukáš, Šefr Roman | obor: Chirurgie, traumatologie, ortopedie | publikováno: 5.4.2017 | poslední úpravy: 27.10.2017 | Creative Commons License