Anatomie II - pitvy [VSAN0232c]

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Anatomická pitva - Úvod do pitevních cvičení

Anatomická pitva je neoddělitelnou součástí studia anatomie. Je důležitá zejména proto, aby si student ujasnil topografická vztahy orgánů a struktur, o nichž se dozvěděl při studiu systematické anatomie. Cílem výukového filmu Anatomická pitva – Úvod do pitevních cvičení je podat studentům lékařské fakulty informace, na základě kterých budou schopni preparovat kteroukoliv oblast lidského těla, pod dohledem zkušeného učitele anatomie. Film informuje pouze o technice pitvy, pro pitvu konkrétních oblastí těla musí student nastudovat postup z učebnice.

autor: Ivana Svíženská, Eva Ondroušková, Monika Žižlavská | obor: Anatomie | publikováno: 6.4.2012 | poslední úpravy: 14.5.2012 | Creative Commons License