Farmakologie I - cvičení [ZLFA0621c]

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Základy farmakoekonomiky

Cílem výukovém textu „Základy farmakoekonomiky“ je poskytnout orientaci v problematice farmakoekonomiky, popsat principy farmakoekonomických analýz, a nastínit využití farmakoekonomických metod v praxi. Text je doplněn několika obrázky a tabulkami za účelem usnadnění orientace v tématu. Materiál je určen studentům pregraduálního i postgraduálního studia.

autor: Barbora Říhová, Jana Rudá, Regina Demlová | obor: Farmakologie | publikováno: 21.3.2016 | poslední úpravy: 11.1.2017

Základy receptury léčivých přípravků

Učební text předkládá základy k předepisování léčivých přípravků hromadně vyráběných i individuálně připravovaných po stránce obecné i v rámci vybraných lékových skupin. Zvláštní důraz je kladen na zvládnutí preskripce léčivých přípravků určených k ošetřování zubů, parodontu a sliznice dutiny ústní.

autor: Jana Nováková, Barbora Ondráčková, Alexandra Šulcová | obor: Farmakologie, Zubní lékařství | publikováno: 4.10.2010 | poslední úpravy: 1.8.2013 | Creative Commons License

Farmakovigilance a propagace léčiv

Výukový text “Farmakologie a propagace léčiv“ shrnuje nejdůležitější informace týkající se dozoru nad léčivými přípravky za účelem zajištění maximálních léčivých účinků při minimálním riziku nežádoucích účinků, včetně specifikace těchto nežádoucích účinků (farmakovigilance). Text se dále zabývá propagací léčiv, zejména otázkami reklamy zaměřené na léčiva a její regulací v souvislosti s etickými požadavky.

autor: Dagmar Vršková, Jana Pistovčáková, Leoš Landa | obor: Farmakologie | publikováno: 14.4.2008 | poslední úpravy: 8.6.2011 | Creative Commons License