Klinická onkologie [VLON091]

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Klinická onkologie pro mediky: solidní nádory a nádory dětského věku

Ve výukovém textu jsou zpracována základní témata obecné a speciální onkologie v rozsahu, který považujeme za dostatečný v rámci pregraduální výuky. V obecné části jsou představeny základy nádorové epidemiologie, biologie, prevence, principy protinádorové léčby, zásady podpůrné a paliativní péče v onkologii. Ve speciální části jsou popsány nejčastější typy solidní ch a dětských nádorů z hlediska incidence, klinického obrazu, diagnostiky a léčby.

autor: Rostislav Vyzula, Ondřej Sláma a kol. | obor: Onkologie, radioterapie | publikováno: 19.9.2016 | poslední úpravy: 10.10.2016 | Creative Commons License