Ortopedie a rehabilitace - cvičení [VLOR7X1]

Příklady uplatnění moderních forem léčby v dětské ortopedii

Autor: Jan Poul

Výukové texty pod souhrnným názvem Příklady uplatnění moderních forem léčby v dětské ortopedii poskytují elektronickou oporu pro studenty ortopedie a rehabilitace. Pozornost je věnována třen vybraným tématům: Prolongace (prodlužování) končetin, Ponsetiho metoda léčby pedes equinovari congenitales a Možnosti léčby Perthesovy choroby u dětí s věkem nad 9 let.

Ortopedie - výukové prezentace

Autor: Zbyněk Rozkydal

Výukové prezentace obsahují 15 základních témat v oboru ortopedie. Jsou nedílnou součástí studijních materiálů pro studenty 4. ročníku všeobecného směru a 2. ročníku bakalářského studia oboru fyzioterapie na LF MU v Brně. Jsou též určeny pro SRZ v oboru chirurgie v 6. ročníku všeobecného směru. Prezentace vycházejí ze skript „Ortopedie“, hlavní autor Doc. MUDr. P. Janíček, CSc., vydané v roce 2007, ISBN978-80-210-4429-6 a doplňují tyto texty zvláště obrazovou formou.

Kapitoly z ortopedie

Autor: Richard Chaloupka, Martin Repko, Luděk Ryba, Marek Rouchal, Ivan Müller, Martin Krbec, Petr Vališ, Vladimír Tichý, Radim Grosman, Miroslav Nýdrle, Milan Filipovič, Jaroslav Motyčka

Příspěvek detailně popisuje vybrané kapitoly z ortopedie. Konkrétně se jedná o artroskopii, poperační a protetické možnosti léčení kostní nádorové bolesti, LBP - Low Back Pain - bolesti v kříži, možnosti operačního léčení bolestí v kříži, míšní komprese u nádorů a úrazů páteře, osteoporózu, léčení deformit páteře a traumatologie páteře.