Biochemie - cvičení [BLBC0211c]

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Vyšetření moče diagnostickými proužky

Chemické vyšetření moče, založené na důkazu tzv. patologických složek moče, patří mezi základní biochemické analýzy. Výuková videa poskytují základní informace o správném způsobu provedení chemického vyšetření moče pomocí diagnostických proužků. Videa také obsahují animace, která vysvětlující princip některých stanovení a upozorňují na možné příčiny falešně pozitivních nebo falešně negativních výsledků. Videa slouží k doplnění praktických cvičení předmětu biochemie.

autor: Jiří Slanina, Ondřej Peš, Martina Čarnecká, Hana Paulová | obor: Lékařská chemie a biochemie | publikováno: 29.5.2012 | poslední úpravy: 29.8.2012 | Creative Commons License

Návody k praktickým cvičením z biochemie

Sada 13 návodů do praktických cvičení z biochemie. Jedná se o návody připravené pedagogy LF MU, a to v rámci jejich zapojení do meziuniverzitního týmu, který realizuje elektronickou podporu seminářů a praktických cvičení z lékařské biochemie a patobiochemie v síti MEFANET.

autor: Eva Táborská, Hana Paulová, Josef Tomandl, Milan Dastych | obor: Lékařská chemie a biochemie | publikováno: 6.11.2009 | poslední úpravy: 18.11.2009 | Creative Commons License