Automatický analytický systém MODULAR

Videzáznam popisuje činnosti automatického biochemického analytického systému MODULAR, který obsahuje spojení iontově selektivního modulu, dvou biochemických a jednoho imunochemického modulu. Video vzniklo ve spolupráci OKBH FN Brno, Biochemického ústavu a Centra výpočetní techniky LF MU v Brně. Je opatřeno mluveným komentářem.  Délka videa 4 min.

Současný vývoj automatizace laboratorní medicíně směřuje k softwarovému a mechanickému propojení různých automatizovaných systémů do automatizovaných případně robotizovaných linek. Příkladem může být modulární systém MODULAR firmy Roche. Existující podobná řešení přinášejí vysoký výkon, spojení různých technologií a odstranění ruční manipulace s biologickýcm materiálem. Všechny moduly jsou v zadní části spojeny dopravníkovým systémem.

html Analytický systém Modular Přejít - Analytický systém ModularOtevřít v novém okně - Analytický systém Modular 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: automatizace, klinická biochemie, Modular

autor: Milan Dastych, Jaroslav Winkler | pracoviště: Katedra laboratorních metod | publikováno: 10.11.2005 | poslední úpravy: 27.10.2011
citace: Dastych Milan, Jaroslav Winkler: Automatický analytický systém MODULAR. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 10.11.2005, poslední aktualizace 27.10.2011 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-11-automaticky-analyticky-system-modular.html>. ISSN 1801-6103.