Automatizace - robotizace laboratorní preanalytické fáze

Ve videoukázce jsou zachyceny hlavní prvky laboratorního preanalytického procesu v robotizovaném provedení (Olympus OLA2000, Roche RSDA800, Tecan GENESIS FE500). Záznam obsahuje identifikaci biologického materiálu, centrifugaci, ověření kvality séra nebo plazmy, odzátkování primárních zkumavek, označení sekundárních zkumavek čarovým kódem (labeling), rozpipetování (aliquoting), roztřídění (sorting) a archivaci.

Klíčová slova: identifikce, centrifugace, labeling, aliquoting, sorting

autor: Milan Dastych, Jaroslav Winkler | pracoviště: Katedra laboratorních metod | publikováno: 10.11.2005 | poslední úpravy: 27.10.2011
citace: Dastych Milan, Jaroslav Winkler: Automatizace - robotizace laboratorní preanalytické fáze. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 10.11.2005, poslední aktualizace 27.10.2011 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-28-automatizace-robotizace-laboratorni-preanalyticke-faze.html>. ISSN 1801-6103.