Random acces analyzátor (HITACHI 917)

Automatický biochemický analyzátor Hitachi 917 je prototypem vysokokapacitního selektivního analyzátoru a je prototypem vysokokapacitního selektivního analyzátoru. Má kapacitu 800 fotometrických testů za hodinu a možnost selektivního výběru z palety padesáti biochemických testů. Jedná se o spektrofotometrické metody, využívající měření absorbance reakční směsi v kyvetě při různých vlnových délkách. Součástí analyzátoru je modul iontově selektivními elektrodami na stanovení sodíku, draslíku a chloridů.

html Random acces analyzátor (HITACHI 917) Přejít - Random acces analyzátor (HITACHI 917)Otevřít v novém okně - Random acces analyzátor (HITACHI 917) 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: automatizace, klinická biochemie, analyzátor, HITACHI 917

autor: Milan Dastych, Jaroslav Winkler | pracoviště: Katedra laboratorních metod | publikováno: 10.11.2005 | poslední úpravy: 27.10.2011
citace: Dastych Milan, Jaroslav Winkler: Random acces analyzátor (HITACHI 917). Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 10.11.2005, poslední aktualizace 27.10.2011 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-3-random-acces-analyzator-hitachi-917.html>. ISSN 1801-6103.