Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Olga Starobová, Ph.D.
olaz(at)seznam.cz

telefon: +420 532 23 1111
adresa:

Výzkum nových léčiv od zrodu k registraci

Vývoj každého nového léčiva a povolení jeho užívání v klinické praxi představuje v současné době cca 11 leté období, v němž 2-5 let připadá na objevení vhodné molekuly, 5-9 let na získání biologické a toxikologické charakteristiky testováním na preklinické úrovni, a farmakoterapeutických vlastností klinickým zkoušením. Celý tento vývoj podléhá dodržování přísných profesionálních a etických zásad, dohodnutých a platných mezinárodně. Snahou předkládaného textu je přiblížit současný stav těchto postupů.

pdf Elektronická skripta Farmakologie Stáhnout - Elektronická skripta FarmakologieOtevřít v novém okně - Elektronická skripta Farmakologie 6.4.2006 516.17 KB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: lékový design, framakologický screening, preklinické testování

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

Prof. MUDr. Marta Munzarová, CSc.
Ústav Lékařské etiky, LF MU
telefon: +420 549 495 784
e-mail: mmunzar(at)med.muni.cz

autor: Olga Starobová, Leoš Landa, Jana Nováková, Alexandra Šulcová | pracoviště: Farmakologický ústav | publikováno: 6.4.2006 | poslední úpravy: 2.6.2011
citace: Starobová Olga, Leoš Landa, Jana Nováková, Alexandra Šulcová: Výzkum nových léčiv od zrodu k registraci. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 6.4.2006, poslední aktualizace 2.6.2011 [cit. 2019-08-24] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-367-vyzkum-novych-leciv-od-zrodu-k-registraci.html>. ISSN 1801-6103.