Odběr krve

Videozáznam je určen pro doplnění výuky v biomedicínských oborech a zabývá se popisem postupů při odběru a zpracování krve pro klinicko-biochemické vyšetření. Stručně dokumentuje přípravu pacienta před odběrem a postup při odběru žilní krve. Je zdůrazněno použití uzavřeného odběrového systému. Dále je zmíněn transport a uchování vzorků, postupy při odběru plazmy a séra, získání a zpracování kapilární krve. Vytvořeno za podpory FRVŠ, projekt 443-F3.

html Odběr krve Přejít - Odběr krveOtevřít v novém okně - Odběr krve 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: krev, odběr krve

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 6
rating
uživatelské hodnocení

autor: Eva Táborská, Hana Bochořáková, Hana Paulová, Josef Tomandl, Jaroslav Winkler | pracoviště: Biochemický ústav | publikováno: 2.5.2006 | poslední úpravy: 23.3.2012
citace: Táborská Eva, Hana Bochořáková, Hana Paulová, Josef Tomandl, Jaroslav Winkler: Odběr krve. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 2.5.2006, poslední aktualizace 23.3.2012 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-372-odber-krve.html>. ISSN 1801-6103.