Natáčení a zpracování videa na LF MU

Centrum informačních technologií Správy univerzitního kampusu Bohunice (http://cit.ukb.muni.cz) nabízí služby v oblasti pořizování a následného zpracování videa, zejména pro použití při výuce. Dále si můžete nechat převést vlastní záznamy z VHS kazet do formátu vhodného pro přehrávání z PC, včetně dodatečného střihu či nového ozvučení.

V oblasti pořizování videozáznamů a zpracování dodaných videozáznamů nabízíme především pro potřeby výuky na LF MU následující služby:

• pořizování videozáznamů pro výuku a jejich následné zpracování
  • zpracování dodaných videozáznamů
  • převod videozáznamů z VHS kazet do digitální podoby (s možností dodatečného střihu či ozvučení)
  • konzultace v oblasti pořizování a zpracování videozáznamů

Doporučený postup

1. Zvažte, k jakým účelům a jakým způsobem chcete video používat (při výuce / na konferenci, chcete je dát volně k dispozici / používat pouze při přednášce, budete je komentovat při projekci / komentář bude součástí videa, bude sloužit jako hlavní zdroj informace/jen pro ilustraci, budou do videozáznamu vkládány i jiné materiály - fotografie, grafy, titulky, animace)
  2. Stanovte si předem maximální délku výsledného videa a rozhodněte se jaké cílové skupině je video určeno
  3. Jak a komu bude dílo k dispozici (pouze vyučující / omezená skupina na internetu / komukoliv ke shlédnutí na Internetu)
  4. Připravte si scénář (pro začátek alespoň bodový, aby bylo jasné o co ve videu půjde)
  5. Naplánujte si časový harmonogram pořízení snímku (kdy se bude pořizovat záznam, kdy zpracovávat záznam, pořizovat komentář, do kdy má být dílo dokončeno)
  6. Spojte se s panem Winklerem (jwinkler@med.muni.cz, 549 49 4452) a proberte s ním své požadavky a představy

Klíčová slova: videozáznam, výuka

autor: Jaroslav Winkler | pracoviště: Institut biostatistiky a analýz | publikováno: 3.3.2010 | poslední úpravy: 14.7.2016
citace: Winkler Jaroslav: Natáčení a zpracování videa na LF MU. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 3.3.2010, poslední aktualizace 14.7.2016 [cit. 2017-11-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-533-nataceni-a-zpracovani-videa-na-lf-mu.html>. ISSN 1801-6103.