Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Lenka Vargová, Ph.D.
vargova(at)med.muni.cz
Lékařská fakulta
LF MU
telefon: 549497858
fax: 542213996
adresa: Komenského nám. 2
662 43 Brno

Zdravotní péče o brněnské obyvatele v 18. a 19. století

V textu monografie Zdravotní péče o brněnské obyvatele v 18. a 19. století je v historické části popsán rozvoj brněnského zdravotnictví ve sledovaném období včetně zdravotnických zařízení, nejznámějších lékařů, forem vzdělávání a možnosti léčby v Brně, jako v jednom z průmyslově vyspělých měst rakouské monarchie. V lékařsko-antropologické části jsou uvedeny přímé doklady chorob ze studií skeletů jedinců, nalezených na čtyřech brněnských archeologických lokalitách (katedrála sv. Petra a Pavla, Starobrněnského hřbitova u Nemocnice Milosrdných bratří, ze hřbitova před Veselou bránou (nároží Žerotínova náměstí a Joštovy ulice) a z Městského hřbitova při ulici Malá Nová (Kounicova ulice).

pdf Zdravotní péče o brněnské obyvatele v 18. a 19. století Stáhnout - Zdravotní péče o brněnské obyvatele v 18. a 19. stoletíOtevřít v novém okně - Zdravotní péče o brněnské obyvatele v 18. a 19. století 30.6.2011 3.11 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Brno v 18.-19. století, brněnští lékaři, brněnské špitály, paleopatologie, historie medicíny, tuberkulóza, syphilis, nádory

Obor:

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

doc. PhDr. Věra Linhartová, CSc.
Ústav sociálního lékařství a veřejného zdravotnictví, LF MU
telefon: +420 549 49 5339
e-mail: vlinhart(at)med.muni.cz

doc. MVDr. Václav Páral, Ph.D.
Ústav anatomie, histologie a embryologie, VFU Brno - Fakulta veterinárního lékařství
telefon: +420 541 562 206
e-mail: paralv(at)vfu.cz

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

autor: Lenka Vargová, Ladislava Horáčková, Miroslava Menšíková | pracoviště: Anatomický ústav | publikováno: 9.3.2010 | poslední úpravy: 30.6.2011
citace: Vargová Lenka, Ladislava Horáčková, Miroslava Menšíková: Zdravotní péče o brněnské obyvatele v 18. a 19. století. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 9.3.2010, poslední aktualizace 30.6.2011 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-537-zdravotni-pece-o-brnenske-obyvatele-v-18-a-19-stoleti.html>. ISSN 1801-6103.