Vybrané kapitoly z miniinvazivní chirurgie formou videozáznamů

Tento edukační materiál poskytuje formou videozáznamů a doplňujících textů ucelený pohled do vybraných kapitol z miniinvazivní chirurgie. Podrobněji se zaobírá problematikou detekce sentinelové uzliny u karcinomu prsu, detekce sentinelové uzliny u karcinomu rekta a mini-invazivní radiačně navigovanou parathyreoidektomie (MIRP).

Ve výukovém filmu Detekce sentinelové uzliny u karcinomu prsu jsou zobrazeny a v komentáři popsány principy biopsie sentinelové uzliny u karcinomu prsu a její identifikace během chirurgického výkonu.

Ve výukovém filmu Mini-invazivní radiačně navigovaná parathyreoidektomie jsou zobrazeny a v komentáři popsány principy radiačně navigované parathyreoidektomie. Film obsahuje praktickou ukázku chirurgického výkonu.

Ve výukovém filmu Detekce sentinelové uzliny u karcinomu rekta jsou zobrazeny a v komentáři popsány principy biopsie sentinelové uzliny u karcinomu rekta a její identifikace během chirurgického výkonu. Text je doplněn o popis a obrazový materiál k biopsii sentinelové uzliny a lymfatickému mapování u karcinomů kolon.

Detekce sentinelové uzliny u karcinomu prsu 3.11.2010 113.89 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
 Detekce sentinelové uzliny u karcinomu recta 3.11.2010 383.49 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
 Radiačně navigovaná chirurgie adenomu 3.11.2010 201.08 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
 Karcinom prsu 16.11.2010 47.28 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License