Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Radim Jančálek, Ph.D.
rjancal(at)med.muni.cz
Lékařská fakulta
LF MU
fax: 542213996
adresa: Komenského nám. 2
662 43 Brno

Základy neurověd v zubním lékařství

Základy neurověd v zubním lékařství jsou výukový text sloužící jako podklad k přednáškám předmětu neurovědy pro studenty oboru stomatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. V úvodní části textu je popsána obecná stavba a vývoj nervové soustavy, základní principy reakce nervové tkáně na poškození a mechanismy regenerace, principy zachování stability vnitřního prostředí centrálního nervového systému. Druhá část skript se věnuje systematickému popisu specifických struktur nervového systému a základní anatomii nervových drah.

Klíčová slova: nervový systém, struktura, dráhy

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

prof. MUDr. Vladimír Holibka, CSc.
Ústav normální anatomie, LF Univerzity Palackého v Olomouci
telefon: +420 585 632 201
e-mail: vladimir.holibka(at)upol.cz

Prof. MVDr. Ivan Míšek, CSc.
Ústav anatomie, histologie a embryologie, Fakulta veterinárního lékařství
telefon: +420 541 212 292
e-mail: misek(at)iach.cz

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Radim Jančálek, Petr Dubový | pracoviště: Anatomický ústav | publikováno: 16.12.2010 | poslední úpravy: 27.10.2011
citace: Jančálek Radim, Petr Dubový: Základy neurověd v zubním lékařství. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 16.12.2010, poslední aktualizace 27.10.2011 [cit. 2017-07-26] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-560-zaklady-neuroved-v-zubnim-lekarstvi.html>. ISSN 1801-6103.