Cévní mozkové příhody v ČR: vzdělávací síť iktových center

Česká iktová centra (centra lékařské péče pro pacienty postižené mozkovou mrtvicí) vytvořila síť, jejímž cílem je vzájemná spolupráce, předávání zkušeností a získávání nových poznatků v léčbě o pacienty s cévní mozkovou příhodou. V rámci tohoto projektu vzniká také velké množství edukačních materiálů, které jsou pravidelně vyvěšovány na webu IKTA.CZ. Většina prezentací je určena odborníkům na cévní mozkové příhody, ale poučení zde najdou i zainteresovaní laici.

html IKTA.cz Přejít - IKTA.czOtevřít v novém okně - IKTA.cz 24.1.2012 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: cévní mozková příhoda, CMP, iktus, cerebrovaskulární příhoda, mozková mrtvice, vzdělávací síť, Národní cerebrovaskulární program

autor: Petr Brabec, Zbyněk Kalita, Stanislava Pánová | pracoviště: Institut biostatistiky a analýz | publikováno: 24.1.2012 | poslední úpravy: 3.4.2012
citace: Brabec Petr, Zbyněk Kalita, Stanislava Pánová: Cévní mozkové příhody v ČR: vzdělávací síť iktových center. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 24.1.2012, poslední aktualizace 3.4.2012 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-572-cevni-mozkove-prihody-v-cr-vzdelavaci-sit-iktovych-center.html>. ISSN 1801-6103.